KD Střelnice Kino Vrchlabí Instagram Facebook

Program

EPOQUE QUARTET

Datum ne 19. 07. 2015 Čas 19:00 Místo Klášter

Epoque Quartet

 

Vstupné: 100,- Kč, děti do 15let vstup zdarma.

Multižánrový Epoque Quartet  v minulém roce oslavil 15 let od svého založení. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže. Čtyři vynikající sólisty a komorní hráče s bohatými pódiovými zkušenostmi přivedla v roce 1999 ke společné práci nejen názorová shoda a příbuznost uměleckého naturelu, ale především mimořádné nadšení pro žánry obvykle nezařazované pod hlavičku "vážné hudby" - jazz, rock, pop a funk. Ačkoliv skladby klasické kvartetní literatury zůstávají nedílnou součástí programů tohoto tělesa, citlivý přístup k netradičním aranžmá mu přináší nové možnosti využití smyčcových nástrojů a zároveň umožňuje nebývalou šíři repertoárového záběru, na našich i zahraničních pódiích ojedinělou

Z výčtu nejzajímavějších projektů jmenujme turné s Danem Bártou a Ilustratosphere, spolupráci s kapelami Monkey Business, Tatabojs,  Clarinet Factory, nebo koncerty a nahrávky s Michalem Pavlíčkem, Gregory Porterem, Lenkou Dusilovou, Robertem Balzarem, Ondřejem Brzobohatým, Tomášem Klusem, Kamilem Střihavkou, Lucií Bílou, Ewou Farnou, Gabrielou Vermelho, na poli klasičtějším pak s Radkem Baborákem, Ivanem Klánským, Ludmilou Peterkovou, či Janem Kučerou.

Mezi velmi aktuální počiny patří společný crossoverový projekt s klarinetistou Irvinem Venyšem, který vyšel i na úspěšném CD “Irvin_Epoque“  a také ryze jazzové setkání s vycházející  klavírní hvězdou Martinem Brunnerem a jeho triem ( CD “Morning Walks“ )

Epoque Quartet koncertoval v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Belgii, Holandsku, Anglii, Irsku, Polsku, Maďarsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Řecku, Bulharsku, Izraeli, Brazílii a v Japonsku.  Své zkušenosti s kvartetní hrou také předával na workshopech v Čechách, Srbsku, Brazílii a Izraeli.

program:

F.X. Richter (1709 - 1789)  - Adagio a fuga g moll
J. Suk  (1874 - 1935) - Meditace na staročeský chorál "Svatý Václave"
S. Barber  (1910 - 1981) - Adagio pro smyčce
J. Kučera  (1978) - Pljeskavica
J. Kučera - Zrození
A. Piazzolla  (1921 - 1992) - Adios Nonino
D. Reinhardt  (1910 - 1953) - Minor swing
A. Piazzolla - Libertango
P. Metheny  (1954) - Jaco

EPOQUE QUARTET / SLOŽENÍ:

 

David Pokorný (1985) – housle

Na housle začínal hrát ve třídě prof. Vladimíra Krále od čtyř let. Již v jedenácti letech byl pozván na mistrovské kurzy Il sole e violino. Téhož roku na sebe upozornil prvními recitály v Čechách i v zahraničí. Od roku 1999 zaznamenává další úspěchy - ještě jako student ZUŠ získal Čestné uznání na Kociánově mezinárodní houslové soutěži. Ve čtrnácti letech se stal absolutním vítězem Soutěže ZUŠ v Trutnově. Po nástupu na Pražskou konzervatoř do třídy prof.Jaroslava Foltýna se stává absolutním vítězem soutěže Prague Junior Note a získává ocenění za nejlepší provedení skladby českého skladatele. V roce 2000 zvítězil v rozhlasové soutěži Concertino Praga, získal ocenění za nejlepší provedení povinné skladby a Cenu Zdenky Podhajské pro nejlepšího českého účastníka soutěže. Tato ocenění mu přinesla pozvání na 33.ročník Jihočeského Festivalu a také na Hudební festival v Bad Arolsenu (Rakousko). V roce 2001 zvítězil v Houslové soutěži Josefa Muziky v Nové Pace a obdržel 3.cenu na Kociánově mezinárodní houslove soutěži. O dva roky později se stává vítězem Soutěžní přehlídky konzervatoří v Teplicích. Své umění zdokonalil na mistrovskýh kurzech a mastreclass u profesorů Andrasze Kisse, Stephena Shipse, Semyona Jarosheviche, Charlese Avshariana, Bohumila Kotmela a Jana Talicha. Nahrává pro Český rozhlas a je pravidelně zván na festivaly v Čechách i v zahraničí ( Festival Bad Arolsen, Schlern International music festival, Jihočeský festival, Janáčkův máj, Talentinum Zlín, Hudební festival Ludwiga van Beethovena atd. . .
V současné době působí jako vedoucí skupiny II. houslí Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Hraje na mistrovské housle Miroslav Komár 2003. 



Vladimír Klánský (1977) – housle
Absolvent pražské konzervatoře ze třídy prof. N.Grumlíkové, v roce 1998-99 studoval na konzervatoři v Luzernu (G.Larsens). Jako člen komorních souborů se zúčastnil mistrovských kurzů u S.Givens (Kanada), W.Levina, H.W.Meyer (LaSalle Quartet), H.Beyerle (A.Berg Quartet.) Vystupuje jako sólista v České rep. i v zahraničí. Od roku 2005 je členem Symfomického orchestru Českého rozhlasu. Jako člen orchestrů a komorních sdružení účinkoval např. s Mischou Maiskym (Čes. Krumlov 2005) nebo Herbie Hancockem (Pražské jaro 2005).



Vladimír Kroupa (1973) – viola 
Pražskou konzervatoř absolvoval u prof. J.Ruise (Dvořákovo kvarteto) na AMU studoval u prof. L. Malého. Působil jako člen Talichova komorního orchestru a dva roky v České filharmonii. Od roku 1991 působil ve smyčcovém kvartetu Apollon, které získalo 1. cenu v mezinárodní soutěži L. van Beethovena. V roce 1996 se zúčastnil mistrovských kurzů u Alban Berg Quartet a v r. 2000 u H.W.Meyera (LaSalle Quartet). V r. 1999 byl jedním ze zakládajících členů sm. kvarteta Epoque které účinkovalo mj. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Anglii, Izraeli, Japonsku, Řecku, Holandsku, zúčastnilo se úspěšně několika soutěží (např. Paolo Borciani competition) a festivalů (např. Schleswig-Holstein Festival (Německo), Stuttgarter Philharmoniker Zyklus, Metamorphosen (Švýcarsko), České sny) a v roce 2000 vedli jeho členové mistrovské kursy na hudební akademii v Jeruzalémě. Od roku 2003 je členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kde v současné době působí jako vedoucí skupiny viol. V roce 2007 se stal členem Českého noneta.



Vít Petrášek – (1978) – violoncello 
Konzervatoř v Praze vystudoval ve třídě prof. F. Pišingera. V roce 2005 ukončil studia na Musikhochschule Luzern (prof. M. Jerie) a obdržel prestižní ocenění Edwin Fischer Preis. Je dvojnásobným vítězem violoncellové soutěže v rakouském Liezenu (1994,1996). V r. 1995 hrál recitál v cyklu České filharmonie a jako sólista spolupracuje s Luzerner Sinfonie Orchester, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Zlín, Košickou filharmonií. Jako člen komorních souborů se zúčastnil festivalu International Kyoto Music Festival 1997 a spolupracoval s H.W. Meyerem, W. Levinem a H.Beyerlem. 

 

 

Partneři

Škoda Auto
Generální partner vrchlabského hudebního léta
Partner kultruního domu střelnice
Picasso ACR design Petr Šuba Pekviz Caffé Botta hudy.cz U Zvonu Picasso Jona drinks CAPARTI Srub pod Medvědínem ČEZ Ingtours ATL Elektro Kavárna 7 štítů profi-sklo.cz Light Guide Systems Česká spořitelna Kněžická chalupa